04/07/2024 |  17:44 ⇒ 19:46 | Autor: TANЈUG

Đoković u trećem kolu Vimbldona

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je danas u drugom kolu pobijedio Britanca DŽejkoba Fernlija 6:3, 6:4, 5:7, 7:5.
Novak Đoković  (Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY) -
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY)

Meč je trajao tri sata i dva minuta.

Đoković je sigurno ušao u meč i lako je osvojio prvi gem na svoj servis. Uzvratio je Britanac, a potom se igralo gem za gem do rezultata 4:3 za srpskog tenisera.

Đoković je u osmom gemu napravio brejk, a onda je na svoj servis stigao do 6:3 i 1:0 u setovima.

U drugom setu je viđen jedan brejk. Đoković je u sedmom gemu iskoristio brejk loptu i riješio set u svoju korist.

Drugi teniser svijeta je napravio brejk u petom gemu trećeg seta. Britanac je vratio brejk u sljedećem gemu i izjednačio na 3:3 u gemovima.

Fernli je potom napravio još jedan brejk koji mu je bio dovoljan da smanji na 2:1 u setovima.

Britanac je u četvrtom setu imao dvije brejk lopte pri rezultatu 3:2, ali je Đoković uspio da sačuva servis. Srpski teniser je u 11. gemu napravio brejk kojim je došao do pobjede.

Đoković će u trećem kolu Vimbldona igrati protiv pobjednika meča između Argentinca Tomasa Martina Ečeverija i Alekseja Popirina iz Australije.

Đoković je drugi teniser svijeta, dok je Fernli 277. igrač na ATP listi.